Väldigt bra. Små klasser och tydligt vad vi ska göra. Många vuxna som finns om man behöver hjälp. Jättesnälla elever som är roliga att vara med. Bra klassrum, känns lagom stort.
Det sägs vara en specialskola. Den har sjukt lite anpassning och inga extrapersonal som kan jobba enskilt med eleverna. Endast lärarna. Två studierum (ett på vardera plan).
SchoolParrot är en omdömesida för skolor. Vi är ett företag som vill verka för mer transparens inom skola. Vår plattform är öppen för alla användare. Läs mer om SchoolParrot och företaget
Omdömen publiceras i realtid utan moderering och vi vill uppmuntra våra användare att ge konstruktiv feedback och hålla en seriös ton. Ansvaret ligger på användaren. Läs vår policy för omdömen