Kirsebergsskolan
Hur skulle du betygsätta Kirsebergsskolan?
Tryck på en stjärna för att börja — ditt omdöme är anonymt och tar ungefär 4 minuter.
Omdömen
Baserat på 8 omdömen och 72 svar
Lås upp allt innehåll – endast tillgängligt på SchoolParrot
För skolor och skolpersonal
Arbetar du som rektor eller personal inom skola? Ta kontroll över din SchoolParrot profil. Till SchoolParrot för skolor
- Före detta elev2.011 maj 2026
Om skolan
Jag gick här, lärarna brydde sig om fel saker och brandalarmet gick för ofta. Eleverna är för den mesta delen taskiga och hela skolan är äcklig.
- Förälder / Vårdnadshavare1.010 januari 2025
Värsta jag varit med om
Han hotade mitt barn den sämsta av alla elever. Vi har anmält honom 5 gånger
- Elev1.06 augusti 2024
Skibidi
Bro matten är dålig sälla fixa er mat like bro it is so skibidi
- Före detta elev5.020 februari 2023
Bästa skolan
Har väldigt många minnen från alla 7 år jag gick i Kirsebergs skolan. Allt var bäst tills Segevångs skolan kom in och de fick årskurs 7-9 flytta till andra skolor vilket var väldigt tråkigt. Hade varit skit kul att fortsätta gå tills 9:an. Mycket rolig, brukade vara kaosigt men väldigt roligt. Bästa elevassistenterna jag haft var Nursen och Deyyan.
- Annat2.019 januari 2022
helt ok
helt ok men det måste bli bättre
- Elev5.023 februari 2020
Skola
Riktigt bra skola hjälpte en mycket bara plus poäng där
- Elev4.01 januari 2020
Skolan är toppen! Mycket vänskap och mycket skratt
Sakolan är toppen! I klassrummen är det lugnt och man får ibland hjälpen man behöver. Skolgården är superkul och man blir aldrig uttråkad där. Matsalen är ofräsch och maten är inte särskild god. Lärarna behöver ta mer kontroll och vara ute mer på rasterna. Elevrådet lyssnar på idearna och barnens vilja får komma fram. Eleverna kan vara vänliga mot varann men ibland trampar man snett och blir på dåligt humör.
- Elev4.01 januari 2020
Skolan är toppen! Där känner man sig hemma
Skolan är härlig, lärarna är bra men har lite svårt att sätta grens och värkligen göra något åt det. Maten är inte så bra men man klarar sig och skolgården är perfekt. Med basketplan, fotbollsplan, studsmattor, gungor och mycket annat blir man aldrig uttråkad. Klassrummen är superfina och man får rörelsepuser. Skolsköterskan är kvik och hjälper en med nästan allt.